• وبلاگ : شايد سخن حق
 • يادداشت : اخلاق در دادگاه
 • نظرات : 3 خصوصي ، 18 عمومي
 • آموزش پیرایش مردانه اورجینال

  نام:
  ايميل:
  سايت:
     
  متن پيام :
  حداکثر 2000 حرف
  كد امنيتي:
    
    
     1   2      >
   
  + سلام 
  آقاي ت که نگران پر پر شدن بودي بيا ببين بزرگ شدن و جوانه زدن و شکوفا شدن هارو...آدم انرژي ميگيره لذت ميبره...هرکس نگران خودش باشه اينها با تلاش و همت راه خودشونودارن ميرن خدارو شکر
  پاسخ

  خدا را شكر. به حول و قوه خداوند مشكلات حل شده و مي‌شود. از توجه شما سپاسگزارم.
  + نسرين 

  ممنون از راهنماييتان.ما را همين بس.

  وقتي اعتماد از بين رود انسان به سختي ها تن مي دهد.

  پاسخ

  غرض مطايبه بود... ما براي تمامي بزرگان احترام قائل هستيم. ولي نسبت به بعضي داوري‏ها معترضيم، فقط همين!
  + نسرين 

  تاسف چه سود آن زمان که هيچ کس حاضر به بخشش نيست؟

  من حرص زياد خوردم.ه فقط بر سر زندگي اين خانوم که بر سر زندگي تمام افراد اين خانواده.اما اينان چشمها و گوش ها را بسته اند و آنچه را پر حقير مي گويد چون نعوذ بالله آيات وحي مي پذيرند.شما کسي را مي تونيد عوض کنيد که خودش بخواهد.وگرنه سعي بيهوده است.

  البته از دعا غافل نشويد.


  پاسخ

  واقعاً چرا؟! چرا بايد اين‏طور يك عده انسان مفتون يك انسان ديگر باشند؟! خيلي روي اين موضوع فكر كردم در اين يك‏سال. خصوص كه تجربه داشتم و حس مي‏كردم چگونه است مطلب. اما باز هم برايم ابهام داشت خيلي چيزها. تا اين‏كه افشاگري‏هاي فراري‏هاي سازمان مجاهدين خلق (منافقين) را خواندم... واقعاً پرده‏ها از جلوي چشمم كنار رفت... سرنخ انسان‏پرستي را يافتم... عجيب است. تشكر از توجه شما. راستي بنده اگر نپذيرفتم و آن شرط را قرار دادم، براي اين بود كه زندي با آيات انساني را حقيقتاً ناممكن مي‏دانم. بايد به خدا بازگردند كه بشود دو كلمه با ايشان صحبت كرد، همين. و گرنه صلب نيستم. سه سال قبل هم همين ماجرا را درآوردند و كاملاً فلكسيبل عمل نمودم. شما كه مي‏دانيد. باز هم تشكر از اين‏كه با تشريف‏فرمايي هر روزه‏تان قوت قلب هستيد، جدّي عرض مي‏كنم.
  + ت 
  سلام خانم نسرين ببنيد به نظر من اين من نيستم که فقط بايد حرص بخورد هر کس که مسلمان است بايد از اين مطلب واقعا متاسف ومتاثر شود که زندگي يک خانواده مسلمان داره بهم مي ريزه همه بايد متاسف شوند از اين که سه تا بچه اين وسط مثل گل پرپر مي شوند ان هم سر منيت و غرور و لجبازي من از بعضي از مسايل مطلعم واقعا اين خانم چرا از ... شيطان پياده نمي شه خب اگر بهش دسترسي داريد تشويقش کنيد دست از لجبازي بر داره و به زندگي اش بر گرده از صفر شروع کنه و زندگي اش را از نوع بسازه
  من فکر مي کنم حاج اقا اين قدر مناعت طبع دارند که اصلا حتي مشکلات قبلي را به ياد ايشان نياورند يعني فکر نمي کنم مطمئن هستم
  پاسخ

  تشكر!
  + نسرين 

  لا تجسسو!

  اين را نخواستم به صورت عمومي بگذارم.ولي هک کردن ايميل ها گمان نمي بريد دزدي باشد.البته من که مي دانستم اما....

  اگر چون آن پير حقير و خانواده اش سفسطه نمي کنيد.که آن حرام است و اين نيست.

  پاسخ

  بنده هيچ عملياتي براي هك يا تجسس انجام ندادم. اين اطلاعات اوليه‏اي است كه هر كس وارد اينترنت مي‏شود از خود برجا مي‏گذارد. نگران نباشيد، بنده اهل آن امورات نيستم، از «ر» بپرسيد، ايشان خوب بنده را مي‏شناسد و مي‏داند به اين اعمال رغبتي ندارم. شما هم بدون اضطراب از همان لپ‏تاپ خود استفاده كنيد. خود را به زحمت نياندازيد، لازم نيست اين‏طور به دستگاه PC‏ پناه ببريد! حداقل مرورگر IE لپ‌تاپ‌تان جديدتر بود و امكان Tab‏ داشت. ولي اين يكي مرورگر خيلي ضعيف است، مشكل امنيتي بيشتري هم دارد. :)
  + نسرين 

  به رخ کشيدن دانشتان در امر کامپيوتر و هک و....چه سود؟

  من از ابتداي آشناييمان به علم شما آگاهي داشتم.پس نه تعجب مي کنم و نه پاي پس مي کشم.

  وقتي در پاسخ دادن مانديد کار کودکانه ايست که بيان کني فلاني من ميدانم تو از کدام ويندوز استفاده مي کني و....نه؟

  اين مورد را در شما زياد ديدم.اثبات توانايي هايتان در زمانهايي که نيازي به آن نيست.خداي ناکرده مشکلي که نداريد؟از همان نظر که مي دانيد!

  پس لا تجسسو چه مي شود؟!!!!

  مردان پر ادعاي زمان ما!!


  پاسخ

  قصد بنده راهنمايي در خصوص سخت‏افزار، نرم‏افزار و خدمات اينترنت در شهر قم بود. براي اين موارد اصلاً تجسّس نياز نيست. همين‏كه آمدم پيام شما را بخوانم، ديدم اين مشخصات نمايش داده شد، به حسب عادت كه غالباً محل مراجعه دوستان براي مشاوره اين امور هستم، نظرم را بيان كردم. قصد بي‏ادبي و بي‏احترامي كه نبود. خب شما از همان امكانات استفاده بفرماييد، براي بنده نفع يا ضرري كه ندارد. ولي انصافاً اين خدمات اينترنتي شما اگرچه رايگان است، ولي واقعاً و واقعاً خيلي كند است، همين! اگر قصد بي‏احترامي داشتم كه نام شما را مي‏نوشتم...! :)
  + نسرين 

  چه جالب با کلمات کار مي کنيد.ابتدا قبول خودشيفتگي زوج و بعد به طريقي ارائه ي خلاف آن!!!!!

  در مورد صداقت قاضي سخن نگفتم.مقصود از اينان زوج و زوجه و ....بود و نه قاضي که من هيچ از ايشان نشنيدم مگر آنچه شما بيان داشتي.
  جناب +ت:

  خيلي حرص نخوريد خداي ناکرده فشارتان بالا مي رود.

  در ضمن آدمي که خودشيفتگي دارد که نمي تواند خودش را بشکند.نمونه اش را در اين وب ديده ايد اگر همه را بشناسيد!!!!!!!!!!

  پاسخ

  بنده با لپ‌تاپ hp چندان موافق نيستم... دوره ويندوز xp‏ هم ديگر گذشته است! پيشنهاد بنده هميشه Toshiba و فعلاً استفاده از Windows 7 است! اين اينترنت دانشگاه هم كه واقعاً كند است، نه؟!
  + صدف 

  و شايد هم
  نمي تواني همه چيز را از دست بدهي براي مردي که ترا آزار خواهد داد...

  پاسخ

  شايد...! پس بايد كه همه چيز را به دست آورَد، با از دست دادن مردي كه شايد هم آزارش ندهد كه هيچ‍، عزيزش بدارد و نازبپرورد! باب شايد را كه بگشايي... دو سو دارد؛ تدبير بايد و انتخاب. گاهي خدا و خرما را با هم نمي‏شود، يكي را بايد فدا كرد. حق انتخاب ولي هست، پدر گذشته است و شوهر آينده، بين گذشته و آينده كدام را برمي‏گزيني، اگر ناچار به انتخاب يكي‏شان باشي فقط؟!
  + ت 
  خدا به شما صبر دهد
  پاسخ

  بي‏صبري كردم... آري... شايد چهار سال ديگر هم مي‏شد صبر كرد، ولي معتقدم «صبر» بايد «اميد» داشته باشد، تا اميد اصلاح هست،‍ صبر بامعنا مي‏شود و اگر اميد برود، خيلي هم صبور باشي، خاصيتي ندارد... كار لغو كني كه چه؟! بالاخره انسان مي‏شكند... صبر «دليل» مي‏خواهد، آن نباشد اين هم مي‏رود! تشكر از دعاي خيرتان :)
  + ت 
  از كي خلاف حق زياد شنيديد خانم نسرين اگر به خانم اين اقا دسترسي داريد خب بگوييد اين برگه را امضا كنه و بر گرده سر خانه زندگي اش فكر مي كنم خوانده ان قدر با گذشت است كه ببخشد يا حتي اگر نظر شما اين است كه حق با خانم است به خودش و بچه هايش رحم كند ادم بعضي وقتها خوبه خودش را بشكند رضايت خدا مهم است
  پاسخ

  آن رضايتي كه شما ملاك گرفتيد كه انسان خودش را به خاطر رضايت خداوند بشكند، مربوط به جايي است كه عمل استحبابي باشد. فرض بفرماييد خطا نكرده و اگر به نكرده خويش اعتراف كند مشكل را حل نموده و فتنه‏اي را خوابانده است. خب اين‏جا ثواب فراوان هم دارد و مصداق ايثار هم هست. اما درباره عمل خطايي كه كرده چنين نمي‏شود گفت. مثلاً بنده نسبت به شما دروغي گفته‏ام، اين مصداق بهتان است و تهمت. واجب است بر من كه در حضور همان افراد دروغ را پس گرفته و اصلاح كنم. خلاف اين حرام است و جهنم دارد. اين‏جا بحث شكستن نيست كه نصيحت كنيم: فلاني بيا و خودت را بشكن و ايثار كن! بحث اين است كه: بيا و اعتراف به تهمت كن و خود را از اين جهنمي كه در آن اوفتاده‏اي برهان! اگر از جهنم بيرون كشيد خود را، آن‏گاه زوج مي‏گويد حاضرم با چنين انسان آزاده‏اي بزيم. انسان آزاده كسي نيست كه خطا نكند، عصمت كه خاص اهل‏بيت(ع) است. اگر چه داريد كساني را كه به مرز آن دست يافته‏‏اند از استمرار بر عمل صالح. اما انسان آزاده كسي است كه پس از خطا، شهامت بازگشت و توبه را داشته باشد و مطابق فرمايش حضرت امير(ع) در نهج‏البلاغه، توبه چهار مرحله دارد، يكي از مراحل آن جبران است، جبران حق‏الناسي كه ضايع كرده‏اي و حق‏اللهي كه ادا نكرده‏اي. زوجه اگر بتواند بهتان را پس بگيرد، تازه توانسته از عمل ناصالح توبه نمايد و به جايگاه نخست برسد و زوج مي‏پذيرد كه اين خطا را ناديده بگيرد، اگر چه آب رفته به جوي باز نمي‏گردد. ولي عرض بنده اين است كه بر فرض كه اين عمل را هم زوجه بنمايد، ايثاري رخ نداده و به قول خودمان هنري نكرده است. حداكثر خطاي خود را جبران نموده! البته آن‏چه بنده از زوج مي‏دانم كسي نيست كه سخت بگيرد و عذرپذير است. بنده ايشان را اين‏گونه يافته‏ام. همان‏طور كه در مدارك قبلي پرونده هم مشاهده فرموديد، مشاور خانواده همين نظر را داشت. مي‏گفت آن‏قدر زوج آسان گرفته بود كه زوجه تصور مي‏كرد اين بار هم اگر به قهر برود به سادگي مي‏تواند بازگردد و سهم بيشتري از زندگي مطالبه كند، يعني همان قدرت رياست! عذرپذيري زوج را زوجه نيز چشيده بوده در تمام اين سنوات، لذا تا اين مرحله پيش رفت و باز هم اميد بازگشت داشت. تشكر از بزرگواري شما.
  + نسرين 

  قاضي عبارت جالبي به کار برد:
  «من بهترين و سابقه‌دارترين قاضي اين مجتمع هستم
  مشکلات زيادي بين زوجين ديده‌ام
  ولي شما هيچ مشکلي نداريد، بي‌دليل به اين‌جا کشيده‌ايد!»
  فراگير است اين بيماري در اين جامعه!!!!!!!!!!!!

  خواهان به همراه فاميلش خودشيفته،خوانده خودشيفته،قاضي هم خودشيفته.چه شود؟؟!!!!!!!!!!!!

  خدا به داد ما برسد!
  در جواب +ت:

  من گمان مي برم قاضي با خوانده آشنا باشد!شايد هم......

  ما خلاف حق از اينان زياد شنيديم.

  پاسخ

  خب اجازه بدهيد فرمايش شما را بررسي كنيم. خواهان يعني زوجه، نظر شما اين است كه زوجه و فاميلش همه خودشيفته هستند، خب اين منطقي است و پذيرفتني هم هست. زيرا سوابق فراواني كه در اين وبلاگ عرضه شده است دلالت بر همين معنا دارد. اما شما مي‏فرماييد كه زوج هم يعني خوانده اين پرونده خودشيفته است، خب اين هم چندان بي‏ربط نيست. شايد همين‏طور باشد. خيلي با نظر شما مخالفت نمي‏كنم، زيرا اثبات عدم آن براي بنده دشوار است. البته خودشيفتگي دو ملاك مهم دارد كه در خوانده خلاف آن ديده شده است. شايد بعداً در ادامه مباحث روانشناسي فرصت شد و آن دو ملاك و شاخص را عرض كردم و خود شما هم توانستيد با آن شاخص بسنجيد و خودشيفتگان را بيابيد. اين را هم فعلاً مي‏گذريم و بنا را بر فرض شما مي‏گذاريم. خوب جمع‏بندي‏اي هم هست. اين‏كه خانواده زوجه را درك كرديد خودشيفتگي دارند، نشان از اطلاع عميق شما نسبت به اين خاندان دارد و از اين بابت سبب سرور است. اما... نسبت به قاضي... واقعاً چگونه به اين حكم رسيديد؟ با اين‏كه اين قاضي بعضي احكامش به نظر حتي بنده هم صحيح نيامد، ولي در صداقت ايشان واقعاً نمي‏توانم ترديد كنم، اخلاق ايشان و رفتارشان حرف ندارد. شما چگونه قاضي را محك زديد؟ شما ايشان را مي‏شناسيد؟ اين را بر شما نمي‏بخشد خداوند كه درباره يك فرد ثالثي كه از او اطلاع نداريد چنين قضاوت ناصوابي بنماييد. شما بايد نسبت به اين مطلب تجديدنظر بفرماييد و حرف‏تان را نسبت به قاضي پس بگيريد. إن‏شاءالله خداوند اين توفيق را نصيب شما بفرمايد.
  + نتا 
  ببينيد شما حالا يا اين زن را دوست داري يا نداري يا منفعتت اين است كه با او زندگي كني بيا برو برش گردان در برابرش صبر كن همان كاري كه اقاي دولابي كرد اين امتحان شماست تحملش كني خدا بهت درجه مي ده بچه هات هم اواره نمي شوند سايه پدر بالا سرشان مي ايد شما كه راضي مي شوي با اين همه مشكلاتي كه داره برگرده خب از اين شرط بگذر حالا اگر مي خواهي زندگي كني اين تكه كاغذ نباشه
  پاسخ

  صبر را گفتند بعضي‏ها... انديشه هم كردم در اين باب. دقت كن كامنت‏گذار گرامي. دادگاه يك مشاور را معرفي كرد، يعني ما را معرفي كرد، نامه داد و تحويل دادم و نام ما را ثبت كردند در جلسات مشاوره و دو ماه طول كشيد، هر هفته جلسه. ببينيد هيچ كس به اندازه اين مشاور از زندگي بنده سر درنياوده است، البته شما استثناء مي‏باشيد به دليل اطلاع از مندرجات سايت خانوادگي. در هر صورت آن‏چه در نهايت پيشنهاد كرد طلاق بود. خيلي فكر كردم سر اين موضوع، مي‏دانيد بحث لج‏بازي، يا دوست داشتن يا منفعت نيست. عشق و علاقه را كه بايد فراموش كرد. چگونه مي‏شود اين‏طور رفتار شود با كسي و هنوز از دوست داشتن سخن بگويد. نه،‏ چنين چيزي ديگر نيست كه به ايشان هم عرض شده است. اما نگاه كردم به صبر خدا... ديدم جايي مي‏بخشد كه اميد تغيير دارد، وقتي اميدي نباشد وعده‏هاي سختي هم داده است. مهلت مي‏دهد، چندين مرتبه، ولي اگر عوض نشد مي‏گيرد. تا اميد نباشد به اصلاح، فرصت دادن فرصت‏سوزي است. نه به صلاح زوجين است و نه صلاح فرزندان كه كارشناسان امر مي‏گويند فرزند طلاق بهتر از فرزند دعوا...! بنده اميدوارم اين جدايي و طلاق كه به زودي إن‏شاءالله واقع خواهد شد صلاح همه باشد، هم زوجين و هم فرزندان. آوارگي فرزندان در خانه پر التهاب بيشتر است تا در حضور يك والد و آرامش در كنار آن. مگر آنان كه پدر يا مادر ندارند و در كودكي از دست مي‏دهند دچار معضل مي‏شوند؟! اين پدر يا مادر است كه بايد حقيقت را براي آنان واقعي بنماياند. اين شرط براي شكستن نيست، براي سنجيدن است. زوج بايد بداند اميدي به اصلاح هست يا نيست. دعوا نيست، بلكه انتخاب آينده است. هر انساني وظيفه دارد سهم خود در آينده‏اش را به نيكي ادا كند. نمي‏شود همه چيز را فدا كني براي زني كه دوباره تو را آزار خواهد داد و فرزنداني كه در اين منازعه فاسد خواهند شد و آينده‏اي كه از تو تباه خواهد كرد. اما طلاق در اسلام نعمتي است كه بعضي اديان سابق از آن محروم بودند، مي‏دانستيد؟!
  + ت 
  چرا شما وكيل نمي گيري
  پاسخ

  پول...!
  + من 
  ببينيد حالا كه اين دختره عقلش را از دست داده شما كوتاه بياييد
  پاسخ

  جواب را يك‏جا يك كاسه مي‏كنم و تحويل‏تان مي‏دهم، كامنت نهايي.
  + لاله 
  لجبازي و منيت ادم را به كجا مي برد خب دختر يك كاغذ را امضا كن زندگيت را نجات بده چرا اين جوري مي كني مگه تو عقل نداري ؟به بچه هات فكر كن به خودت فكر كردي يك زن مطلقه چه مشكلاتي در جامعه پيدا مي كند؟ خواهش مي كنم اگر اين وبلاگ را مي خواني با اسم مستعار بنويس كه چته ؟چرا اين جوري ميكني ؟خوب حرفت را بزن
  پاسخ

  اينترنت را به ايشان ياد نداده‏ام... مگر اين‏كه در اين يك‏سال آموخته باشند ؛)
     1   2      >