• وبلاگ : شايد سخن حق
 • يادداشت : سايبان ارزان كولر آبي
 • نظرات : 6 خصوصي ، 17 عمومي
 • mp3 player شوکر

  نام:
  ايميل:
  سايت:
     
  متن پيام :
  حداکثر 2000 حرف
  كد امنيتي:
    
    
     1   2      >
   
  + سيدجواد 
  سلام بر برادر عزيز
  ابتکاري جالب و بسيار به صرفه ارائه کرديد--بسيار سپاسگزار
  موفق باشيد
  پاسخ

  سلام بر شما و سپاسگزارم از التفاتي كه فرموديد. در پناه خدا.
  ....انتشارات ابوالحسني قم:
  سلام ....انتشارات ابوالحسني قم:
  سلام , سيد خوبي ميگم تا استينات بالاس يکي از اين سايبان کولرها هم برا من بساز.ارادتمند.دکتر ابوالحسني.قم
  پاسخ

  بزرگواري برادر. اين مطلبي كه مطالعه فرموديد مربوط به تابستان 1393 است. چهار سال است كه آستينام رو پايين آوردم. سلام. بنده نيز ارادتمند هستم. البته هنوز همين سايبان روي كولرمان هست و خنك‌مان مي‌كند. خيلي هم راضي هستيم تماماً. همين الآن زير همين كولر نشسته‌ام و خنكاي آن را نفس مي‌كشم. وقتي هم دست مي‌زنم روي سقف كولر كاملاً خنك است. برخلاف كولرهايي كه سايبان ندارند و سقف‌شان هميشه داغ است. موفق باشيد. نوبت شماست كه آستين‌ها را بالا بزنيد. در پناه خدا. تبليغ انتشارات شما هم شد. خدا را شكر. :)
  + شاهين 
  با سلام و احترام
  برام قابل درک نيست چرا يه عده به همه چي انتقاد ميکنن اونم نه در چارچوب ادب و احترام بلکه . . ‌ .
  بگذريم.
  ايده اي ساده که ميشه هزار شکل تو ذهن گسترش دادش ولي از هزار نفر يه نفر شما ميشه و عمليش ميکنه. دستمريزاد هم وطنم ??????
  پاسخ

  اين‌ها آن عده‌اي هستند كه چون در جهان واقعي جايي ندارند و جرأت ابراز عقيده، پندارهاي نارواي خود را پنهاني به دنياي مجازي مي‌آورند، تا سرخوردگي‌هاي دروني خويش را بيرون بريزند و از درد خود - به خيالشان - بكاهند! اگر مي‌بينيم فضاي اينترنت با بي‌ادبي‌ها آلوده شده، به دليل هجمه همين افراد به محيط مجازي‌ست، افرادي كه جايي در محيط حقيقي ندارند. و الا كه انسان‌هاي آرام هم در دنياي حقيقي و هم مجازي يك‌طور رفتار مي‌نمايند و نيازي به هتاكي ندارند. تشكر از نظر لطف شما.
  + علي 
  با سلام نميشد يه کاري کرد آب از لوله بخاري ها هم عبور کند البته نه هميش در بازه زماني مشخص و از داخل لوله کوچک تر که از لوله بخاري عبور ميکند
  پاسخ

  سلام. بايد ديد آيا فايده‌اي دارد اين عبور آب از لوله بخاري‌ها يا نه. گمان نمي‌كنم تأثيري در خنكي كولر داشته باشد. آن‌قدر كه صرف داشته باشد براي آن هزينه كنيم.
  + سارا 
  اين مطلب شما در تاريخ چهارشنبه 93 مرداد 15 - 11:28 صبح نوشته شده اين منبع از شما نيست و کپي کرديد مهندش باهوش!!! از سايت پارسينه که اين مطلب هم در تاريخ تاريخ انتشار: 15 مرداد 1393 نوشته شده به ادرس http://www.parsine.com/fa/news/194036/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D9%85%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D9%88%D9%84%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C%D9%85-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C
  پاسخ

  برادر باهوشم، آن مطلبي كه شما لينك فرموديد را پارسينه از وبلاگ بنده لينك فرموده است. كافيست ابتداي آن را مشاهده بفرماييد: «به گزارش پارسينه، "سيد مهدي موشح" در وبلاگ خود نوشت». خوب است پيش از بيان هر مطلبي، دقيق باشيم و شخصيت و آّبروي خود را ملعبه زبان بي‌دقت ننماييم. اگر قبل از هر سخني بيانديشيم، هرگز مضحكه خاص و عام نمي‌شويم و قدرت‌هاي خود را در زير ضعف‌هاي‌مان دفن نمي‌سازيم. برادرم، افتخار ميهن عزيزمان ايران باشيد، با شناختن توانمندي‌هاي‌تان؛ آن‌چه كه داريد، به جاي ترس از آن‌چه كه نداريد. همه ما ضعف‌هايي داريم، اما اگر پيوسته ضعف‌هاي خود را ببينيم، آن‌گاه شخصيت‌مان را به دست خود له مي‌كنيم و ناگزير، به جاي تكيه بر قوت‌هايمان در ساختن چيزهاي نو و جديد، تلاش مي‌نماييم تلاش ديگران را تحقير كنيم. اگر چه در كوتاه‌لحظه‌اي شايد بتوانيم با تذليل ديگري احساس ذلت خود را التيام بخشيم، اما سودي نمي‌كند و به لحظه‌اي ديگر، همانيم كه مي‌پنداريم هستيم. شما عزيز هستيد برادرم. نه نياز است خود را پشت نام يك دختر پنهان سازي و نه نياز كه اين‌طور زبان به درشتي بگرداني. خودت باش، استوار و باهوش، عزت داشته باش و به نعمت‌هايي كه خداوند به تو داده افتخار كن. (راستي، به گزينه InPrivate اينترنت اكسپلورر 11 روي ويندوز 7 اعتماد نكن! آن ابزار فقط براي ردگم‌كني سمت كلاينت است، اين‌كه پدر و مادرت نفهمند به چه سايت‌هايي رفته‌اي. نمي‌تواند كه هويت تو را روي اينترنت گم نمايد! آن‌جا حرف اول را مودمي مي‌زند كه با آن به شبكه متصلي برادرم! :) موفق باشيد.
  + زينب السادات 
  وقتي از چيزي سررشته و سوادشو نداري چرا الکي مطلب ميزاري و گمراه ميکني!!! به گذشتگانه خودت فخر بفروش و اعتقد بوشاليت و.... ما به گذشتگان 7000سالمون که ايراني هستيم افتخار ميکنيم ... مهندس !؟ شما بچسب يه چپيه يا کوفيّه عربيت!!!
  پاسخ

  هنگامي‌كه از ADSL مخابرات اصفهان استفاده مي‌فرماييد Esfahan Telecommunication Company و نشاني IP مودم شما 37.254.130.101 مي‌باشد و تغيير نمي‌كند، توجه به اين نكته داشته باشيد كه نبايد از دو نام مختلف استفاده كرده و دو كامنت متفاوت بگذاريد! اين‌كه يك‌بار با نام «زينب‌السادات» كامنت بگذاريد و بلافاصله با نام «سارا»، اين نشان از ضعف شخصيت و تزلزل روحي دارد. انسان راست و درست، اين‌گونه خود را نمي‌پيچاند و سخن ناروا نمي‌راند. اميدوارم بر توانايي‌هاي خود آگاه گرديد و متكّي. نترسيد و با نام درست سخن برانيد. محكم باشيد و از ضعف‌هاي خود عبور كنيد. موفق باشيد برادرم.
  + وبلاگ 
  سلام عليکم برادر
  ولات قمر منير و سردار شهير بني هاشم به شما و شيعيان مبارک
  تشکر از وقتي که براي پاسخ به مخاطبين خودتون ميگذاريد.
  خدا جزاي خير بدهد ان شاء الله
  وفقکم الله
  ياعلي


  پاسخ

  سلام بر شما. تشكر. ياعلي
  + وبلاگ 
  دوباره سلام برادر. در صورت امکان و صلاحديد آموزش روش ساخت آسان وبلاگي پرکاربرد را براي تکميل مطالب وبلاگتان و استفاده عوام الناس در وبلاگتان قرار دهيد.

  المخلص حري بالإجابة

  دعا بفرماييد . . .
  پاسخ

  بسيار ساده است. از طريق نشاني http://www.parsiblog.com/general/signup.aspx فرم ثبت وبلاگ را تكميل نماييد. بلافاصله يك وبلاگ مستقل خواهيد داشت. موفق باشيد.
  + سايبان 
  سلام . با توجه به امکانات مختلف کنوني و ابزارالات گوناگون من طرح سايبان کولر شما را اصلا نپسنديدم ولي کار شما باعث انگيزه براي انجام اينکار شده و همين بسيار ارزشمند است . چه اينکه واقعا بدون پيرايه و تکلف کارهاي خود را نشان ميدهيد و خدمتي ولو کوچک ولي مخلصانه به مردم ميکنيد. التماس دعاي خير فراوان از شما دارم . موفق باشيد برادر
  پاسخ

  سلام. اميدوارم شما ايده بهتري به كار بنديد و نتيجه كار خود را در يك وبلاگي ثبت نماييد. لينك آن را همين‌جا بگذاريد تا ديگران نيز استفاده نمايند. تشكر.
  + محسن 
  سلام
  بنظر من استفاده از حصير هاي قديمي که با گياه لويي بافته ميشه ميتونه هم ديواره و هم روي کولر رو بپوشونه
  پاسخ

  سلام. خاطرم هست كودك كه بودم، قديم‌ها، پدر من هم روي كولر حصير مي‌گذاشت. ولي تابستان‌هاي داغ، زير آفتاب، مي‌پوسيد و تُرد مي‌شد و به آساني خُرد مي‌گشت.
  + رضا 
  با سلام و تشکر
  من مهندس گروه تاسيساتم اين روش شما هيچ تاثيري بر کولر نداره شما بايد از سايباني براي کولر استفاده کنيد که عايق باشه ميشه سايه ايجاد کرد اما سايه بايد تاثير گذار و خنک کننده باشه روش شما نه تنها خنک کننده نيست بلکه مصرف انرژي و آب و هم بالا ميبره
  لطفا از روش هاي علمي و اثبات شده مطلب بذارين تا ديگران با خيالي بهره بگيرن

  سعي کنيد از سايبان هاي عايق اونم با جنس مناسب استفاده کنيد مثلا عايق پلي اورتان که در صنايع سردخانه استفاده ميشه

  با تشکر دوست گرامي
  پاسخ

  سلام بر شما. تشكر از پيام خوب شما. ولي حقيقت مطلب اين است كه بعد از گذاشتن اين سايبان، تغيير محسوسي در خنكي حاصل شد. اميد كه مراجعه‌كنندگان وبلاگ نكات ارزنده شما را نيز در نظر بگيرند. تشكر.
  + مهدي ح. 
  خيلي جالب بود.ممنون از وقتي که برا انتشارش گذاشتين.
  پاسخ

  :)
  + سيد الياس 
  سلام خسته نباشيد
  ايد? خيلي قشنگ و دلچسبي بود
  خواستم سؤال کنم اگه نور خورشيد به ديواره هاي کولر اصابت کنه، باد کولر رو گرم نميکنه؟ يعني فقط سقف رو بپوشونيم کافيه؟
  منظورم اينه که اگه پارچه رو بزرگتر بگيريم که از سه طرف روي ديواره ها رو هم بگيره چي؟
  پاسخ

  به نظرم وجود پوشال‌ها در پشت درها كه پيوسته آب را از خود عبور مي‌دهند مانع گرم شدن آب از طريق ديواره‌ها شوند. شايد هم تأثير آن را كاهش دهند. ضمن اين‌كه معمولاً تابش آفتاب در بدترين و گرم‌ترين حالت خود، تقريباً عمود است و به سقف كولر مستقيم و به ديواره‌ها «مايل» مي‌تابد. مانند زمستان كه كاملاً به زمين مايل مي‌تابد و هوا سرد مي‌شود. اين نيز به نظر مي‌رسد مانع گرم‌شدن شديد ديواره‌هاست. نوري كه مايل اصابت كند، بيشتر منعكس مي‌شود تا جذب. ولي سقف به دليل تابش عمود و قائم بيشترين پرتو را جذب مي‌نمايد. از همه اين مباحث نظري و فيزيكي نيز بگذريم، بنده در عمل دو تا سه درجه كاهش دما را نسبت به گذشته شاهد بودم. يعني دماسنجي كه دما را در خانه اندازه‌گيري مي‌كند، پس از اين سايبان، وضعيتي را نشان مي‌دهد كه در دماي 42 درجه بيرون، دماي خانه را در 28 درجه نگه مي‌دارد. با ذكر اين نكته كه خانه ما دو خوابه، با يك هال و يك آشپزخانه بوده و تنها يك كولر آبي دارد. دماسنج را هم مقابل كولر نگذاشته‌ام كه نشانگر باد مستقيم باشد! اميدوارم اين ايده براي شما هم جواب بدهد.
  + arash 
  سلام
  خسته نباشيد
  ميخوام بپرسم واقعا تاثير داشته در خنکي خونه الان که سايبان درست کردين؟
  پاسخ

  سلام. عرض كردم در متن. همان روز كه اين كار را انجام دادم، بلافاصله تفاوت را حس كرديم. آفتاب شهر قم تابستان خيلي سوزان و تند است. مستقيم كه به كولر مي‌تابد، آب داخل آن را گرم مي‌:كند و كولر ديگر باد خنك نخواهد داشت. ما قبلاً با مقداري تير و تخته مانع تابش مستقيم خورشيد به سقف كولر مي‌شديم، اما تأثير كمي داشت. از وقتي آن سايبان را ساختم، حتي سر ظهر و در گرم‌ترين وقت روز نيز از كولر باد خنك مي‌آيد. تفاوت كاملاً مشخص است.
  + مهدي 
  سلام .ممنون روش خلاقانه اي بود.فقط مي خواستم بدونم از نمونه اي يا جايي ايده گرفتيد يا ايده خودتون بوده؟ اگه قسمت بشه اجراش مي کنم.فقط اتصال لوله ها بابدنه کولر و برزنت با لوله ها داخل عکس هادقيق مشخص نبود که به چه صورت پيچ شده بود. با تشکر
  پاسخ

  سلام. ايده اصلي كه سال‌ها سابقه دارد. خيلي از دوزندگان چادرهاي مسافرتي سايبان براي كولر مي‌دوزند. آن‌ها آهن به هم جوش مي‌دهند و چارچوب مي‌سازند براي نگهداشتن برزنت. من اما وقتي ديدم هزينه آن بالاست و در دسترس هم نيست، گران مي‌گويند يعني، به نظرم رسيد، ناگهان، كه اگر لوله بخاري بگذارم، هم ارزان در مي‌آيد و هم فاصله خوبي بين سقف كولر و برزنت ايجاد مي‌نمايد و اين را جايي نديده بودم تا به حال. درباره پيچ‌ها؛ ابتدا از هر سر لوله بخاري يك وجب رفتم داخل و با دريل سوراخ كردم. يكي رو و يكي زير. اين‌طوري هر لوله بخاري چهار سوراخ شد؛ دو تا بالا و دو تا پايين. سپس لوله‌ها را به ترتيب روي سقف كولر قرار داده،‌ محل سوراخ را روي سقف علامت زدم. سقف كولر را سوراخ كردم در محل علامت‌ها، با اين دقت كه به موتور يا لوله‌هاي انتقال آب برخورد نكند. اكنون دست را بايد داخل لوله كرد و مهره را نگهداشت و پيچ را از داخل كولر بست. بعد از اتصال هر چهار لوله به سقف كولر، برزنت را روي لوله‌ها تنظيم كرده، محل سوراخ‌ها را با فشار پيچ‌گوشتي يا چاقو در برزنت سوراخ كنيد. باز هم مهره را از داخل لوله نگهداشته، از روي برزنت پيچ را مي‌بنديم. استفاده از واشر فلزي پهن روي برزنت الزامي‌ست. زيرا به مرور زمان ممكن است سوراخ برزنت باز شده و از پيچ در برود. همين. يك ساعت بيشتر وقت نمي‌گيرد. موفق باشيد.
     1   2      >