• وبلاگ : شايد سخن حق
 • يادداشت : صحنه ترور
 • نظرات : 2 خصوصي ، 6 عمومي
 • ساعت دماسنج

  نام:
  ايميل:
  سايت:
     
  متن پيام :
  حداکثر 2000 حرف
  كد امنيتي:
    
    
   
  + نوري 
  خيلي به مادر سابقشون فکر ميکنم...واقعا جاي حسرت خوردن داره که کاش الان اين همه رشد و خلاقيتو از نزديک ميديد و لذت دنيارو ميبرد.
  حاج آقا ببخشيد شما نظريه ي "پولطلا"يي که چندوقته داره تو رسانه ها درباره اش صحبت ميشه مطالعه کرديد؟ (يکبار درباره نظام بانکي و پولي مطالبي گذاشته بوديد، اين نظريه چقدر به دغدغه ي شما برا درست کردن يک نظام پولي جديد که تابع طلا باشه نزديکه؟
  پاسخ

  ديده‌ام، خيلي قبل‌تر. فيلم‌هايي از حجةالاسلام امامي. ايشان در اصفهان مؤسسه‌اي تأسيس كرده و نظريه پولطلا را طرح كرده، پيوسته نشر مي‌دهند. خيلي از نظريه ايشان خرسند شدم. راهي نيست جز اين‌كه از پول فيات (بدون پشتوانه) خلاص شويم كه در حقيقت پشتوانه آن «ربا» است. ولي براي تحقق و اجراي اين نظريه مشكلاتي وجود دارد و آسيب‌هايي در عمل اتفاق مي‌افتد كه بايد به آن توجه كرد و راه‌حل‌هايي يافت. همان مشكلاتي كه انگيزه تأسيس بانك و ايجاد اسكناس و پول كاغذي را سبب شد. اين مشكلات اگر حل نشود نظريه پولطلا قابل اجرا نخواهد بود. مادر سابق خيلي چيزها را از دست داد، خيلي چيزها را. چيزي هم به دست نياورد. كسي مي‌گفت الآن شده است تايپيست، براي برادرانش كه به خيال خودشان با تايپ كردن سخنراني‌هاي پدرشان كه از دنيا رفته است، دارند به اسلام خدمت مي‌كنند. اشتباه مي‌كند و اشتباه مي‌كنند. زندگي‌اش تباه شده و براي اندك دستمزدي كه مي‌گيرد صبح تا شب مشغول تايپ و تصحيح و ويرايش است. حقيقتاً لذت مادري را از دست داد. لذتي كه انسان از بزرگ شدن و قوي شدن و باسواد شدن و مستقل شدن فرزندانش پيش روي خودش مي‌برد. نه فقط لذت در دنيا، كه قطعاً ثواب اخري در پي دارد. زحماتي كه انسان حسب تكليف شرعي براي رشد فرزندان مي‌كشد همه به حساب مي‌آيد و در نزد خداوند مطابق آن‌چه رسول خدا (ص) فرموده است «جهاد» در نظر گرفته مي‌شود. خسران دنيا و آخرت است مسيري كه انتخاب كرده است. ممنون از توجه شما.