• وبلاگ : شايد سخن حق
 • يادداشت : تماس1
 • نظرات : 3 خصوصي ، 8 عمومي
 • تسبیح دیجیتال

  نام:
  ايميل:
  سايت:
     
  متن پيام :
  حداکثر 2000 حرف
  كد امنيتي:
    
    
   
  + شبنم 


  آيا به نظر شما فقط اين دو موضوع به زنان مربوط ميشود؟!

  با کمال تشکر از روشنفکري شما

  پاسخ

  هر كه تصور كند تنها موضوعات مرتبط با زنان همين يك مطلبي است كه بنده عرض كرده‏ام بسيار نادرست انديشده است، چه كه اساساً موضوع كلام نيز احصاء موضوعات زنان نبوده. بحث قدرت تفقه در دستگاه انديشه ديني شيعه است كه اشارتي بدان رفت. تشكر از اين‏كه دقت خود را در مطالب بيشتر مي‏فرماييد و موضع‏گيري‏ها را اصلاح.
  + شبنم 


  بحث را خيلي داغ نکنيد.مته هم به خشخاش نگذاريد.

  مني که همه را به آرامش و نگهداشتن احترام همديگر و دوري از پرده دري دعوت ميکنم

  توهين ميکنم و بدوبيراه ميگم ؟!انصافتون را شکر .

  شما الان داريد علنا توهين ميکنيد.

  بي پرده ها ومستقيم گفتن ها را خود وبلاگ نويس آغاز کرده است و حالا چوبش را به ما ميزنيد

  حالا خوب که ميگيد بيطرف هستيد والا واي به طرفدار بودنتان.

  مشکل نه به دست من ونه به دست شما حل نميشه .به رخ کشيدني هم در کار نيست.

  همه دارن ميتازونند فقط حرف ما مشکل ساز شد؟!

  همانطور که شما نظر ميديد بقيه و من هم نظراتمان را گفتيم .شما رهگذري که مطلب براتون جالب بود /اون يکي هم سري زده به وبلاگ /يکي ديگه هم از روي دلسوزي مطلب نوشته /من هم مثل همه.

  آيا اگر از مسايل مبتلابه زنان حرف شد و کسي حرف زد آن حرف بوداره وآن شخص هم فاميل؟!...

  پاسخ

  جاي بحث از مسائل مبتلي‏به زنان كه در اين وبلاگ نيست، هست؟! يك بحث دماء ثلاثه است و يك بحث وضع حمل با ملحقاتش از جمله رضاع. جالب اين‏كه همين امروز مطلبي خواندم از ديدار اعضاي شوراي عالي حوزه با مقام معظم رهبري كه آقا در آن‏جا از فقيه شدن و اجتهاد متجزّي زنان دفاع كرده‏اند و اشاره فرمودند كه بهتر است افتاء در بحث دماء ثلاثه با خود فقهاي زن باشد! سال 1380 :)
  + بي طرف 

  خانم يا آقاي شبنم

  بد وبيراه را شما شروع کرديد!

  توهين را شما هم!

  اينجا دوست يا اقوام همه مي آيند و نظرشان را ميدهند ولي شما هستيد که مستقيما و بي پرده صحبت ميکنيد. اگر قرار بر هتک حرمت بود جناب موسوي در کامنت هاي قبلي شما را بي پاسخ نميگذاشتند پس بدانيد که تند روي از سوي شما بود !!!!

  حالا ميخواهيد ديگران را نصيحت کنيد ؟ من نه از اين قومم و نه از آن قوم و نه حتي دوست ! فقط خواننده اي هستم که مطلب برايم جالب آمده قصد طرفداري هم ندارم ولي اگر ميخواهيد مشکل را حل کنيد اين راهش نيست ولي اگر ميخواهيد خود را به رخ هم بکشيد پس بتازيد واين را بدانيد که تاختنتان بسي بيهوده است .

  با تشکر .....

  پاسخ

  تشكر ؛)
  + شبنم 

  فاميل يا غير فاميل فرقي نداره؟1

  ملاک من اينه که خيلي حرمتها و پرده ها دريده نشه .حرمتهاي بين خانواده اي و رن و شوهري که هيچ /حرمتهاي انساني نگه داشته بشه.افراد خيلي بهم بد و بيراه نگن .البته اين نظر منه چيزي که اينجا اصلا بهش توجه نشده و اصلا هم رعايت نشده.علاوه بر اينکه طرف مفابل را ميکوبيد به سايرين هم اين اجازه داده شده که هم فرد مورد نظر وهم افرادي را که کمي بودار حرف ميزنند را بکوبند بدون در نظر گرفتن خيلي از موارد...

  حالا هرجور دوست داريد برداشت کنيد .هم شما و هم سرکار خيلي آشنا!

  که معلوم نيست اين آشناييت ار چه جنبه اي است؟!


  پاسخ

  اين آشناييت از جنبه مثبت است :) مطمئن باشيد! همان‏طور كه برادر و خواهري شما با آن طرف جنبه مثبت آشنايي است. علي‏آقا تشكر از نظراتي كه در وبلاگ بنده مي‏گذاريد، سپاس :)
  + شبنم 
  براي سنگين نشدن قبلا ار موارد خيلي عقب تر برداشت ميکرديد .مثل اينکه حالا روال کار عوض شده؟!...
  پاسخ

  نه روال عوض نشده است. بلكه هميشه بنايم بر اين بوده كه بعضي مطالب در پيشخوان بماند. مثلاً آن‏هنگام كه سفرنامه مي‏نوشتم، آن نوشته معرفي سفر را هميشه نگاه مي‏داشتم تا سر نخ كار از دست نرود. اكنون هم چنين است. چند نوشته هميشه مي‏ماند تا پايان پرونده! دقت‏تان قابل ستايش است. :)
  + صبر 


  باش تا صبح دولتت بدمد ...

  کين هنوز از نتايج سحر است ...

  پاسخ

  بله برادر... ما هم منتظر صبح دولتيم، اگر نبوديم كه تا حالا پُكيده بوديم! اين‏كه توفيق يافته‏ايم به درس و بحث و كار مشغول باشيم و از توانمان نكاسته، از لطف همان دولت سحر است. اميدمان به خداست، همان‏طور كه اميد شماست. ما را هم از دعاي خير فراموش نفرماييد كه ما هم شما را دعا مي‏كنيم تا مشكلاتتان برطرف گردد. تشكر!
  + يك خيلي اشنا 

  جناب شبنم فكركنم يكي ازاقوام اين خانم هستيد كه اين طورمي نويسي ايا اين خانم دردادگاه عدل الهي نيز مي تواندهمين ادله را بياورد
  پاسخ

  از اقوام خيلي خيلي نزديك ايشان هستند. بيان‏شان گواه اين مطلب است! تشكر از لطف شما خانم ح.
  + شبنم 


  خوبه خيلي هم خوبه.جاي يکي ذيگه حرف بزني ادا در بياري و ...

  اينها فکر و ذهنيات شما است که طرفتون چي گفته و چکار کزده .يا واقعا با مادر شوهر حرف زده؟اين چيزها را گفته؟اين برنامه ها را داره؟من که فکر نميکنم !

  به نظرم تو عالم کم بياري اين چيزها ساخته و پرداخته ذهن زميني خودتونه.

  در ضمن چرا يادداشت يکشنبه 23 آبان روي سايت نيست؟پاکش کرديد؟!...

  پاسخ

  كامنت‏گذار گرامي! براي اين‏كه صفحه اول وبلاگ سنگين نشود با درج مطالب جديد، مطالب قديمي‏تر به آرشيو منتقل مي‏شوند. شما كافيست به بخش بالاي وبلاگ نظر كنيد، در سمت چپ عنوان «نامه‏ها - بخش پنجم» را ملاحظه مي‏كنيد. اين همان مطلبي است كه شما نظرات قبلي‏تان را ذيل آن درج فرموديد و مي‏توانيد پاسخ‏ها را همان جا مطالعه فرماييد. مطلبي را هم كه شما ساخته و پرداخته ذهن نويسنده تلقي فرموديد از روي نوار پياده شده است. اگر واقعاً ترديدي هست مي‏توانم همان بخش از نوار را براي شما ارسال كنم، اما اولاً بايد شما ايميل خود را بفرماييد، ثانياً بايد بنده همان بخش از نوار را جدا كنم، ثالثاً بنده اگر بخواهم صداي دو نفر را براي شما ارسال كنم بايد شما را بشناسم، تا مبادا استفاده نابه‏جا از نوار شود. ديگر حوصله دادگاه و شكايت ديگري را ندارم. طبيعي است كه از نظر حقوقي نشر اين نوار مجوّز قانوني ندارد و جرم تلقي مي‏شود. البته اگر از خواص باشيد، يعني كساني كه هويت شما موانع دريافت اين نوار را رفع مي‏كند و بنده بتوانم اعتماد كنم، مسأله‏اي نيست و تقديم خواهد شد. تشكر از اين‏كه نظرات خود را بيان مي‏فرماييد.