• وبلاگ : شايد سخن حق
 • يادداشت : جشن ِ الفبا
 • نظرات : 1 خصوصي ، 2 عمومي
 • mp3 player شوکر

  نام:
  ايميل:
  سايت:
     
  متن پيام :
  حداکثر 2000 حرف
  كد امنيتي:
    
    
   
  + .... 
  سلام
  به نظر من که دل سوزي ندارد.
  تا وقتي که مادر و پدرهاي امروزي روش تربيت صحيح را بلد نيستن همان بهتر که به يک فرزند اکتفا کنند، تا يک نسل سوخته به بار بياورند.
  هرمادر و پدري توانست مسئوليت بي چون و چرا بيش از يک فرزند را بپذيرد،بسم الله
  وگرنه خواهشا همون به يکي اکتفا کنن و به فکر بعدي نباشن
  يه نفرم کمتر بافقر تربيتي مواجه بشه حداقل يه نفره:)
  اما براي شما که براي تربيت فرزندانتون وقت ميگذاريد، آرزو ميکنم ديوارهايي را پر کنيد از فرزند و نوه و نتيجه!!!!:)
  اين مورد ارزشمنده
  پاسخ

  مسائل فرهنگي موضوعات پيچيده‌اي هستند. چرا پيچيده؟ چون با انسان ارتباط دارند. چرا مسائل مرتبط با انسان پيچيده است؟ زيرا انسان «اختيار»‌ دارد. چون ربات نيست و رفتارش تابع فرمول‌هاي ساده نمي‌باشد. يك سنگ را رها كني مي‌افتد. ولي انسان‌ها به كثرت عددشان مي‌توانند نسبت به هر محرّكي رفتار متفاوتي را اتخاذ نمايند. خانواده هم كانون فرهنگ است؛ حفظ و انتقال آن. از اين رو مباحث جمعيتي و تربيتي بسيار پيچيده و بحث و قضاوت و حكم دادن درباره آن نياز به مطالعات و بررسي‌ها و ارائه و آزمون نظريّات گوناگوني دارد. بنابراين نمي‌توان مطمئن بود عدم وجود فرزند يا كاهش تعداد آن در خانواده‌هاي دچار فقر تربيتي، به معناي كاهش فقر تربيتي در جامعه خواهد بود. چه بسا اساساً با افزايش فرزند در همين خانواده‌ها، جبران فقر تربيتي شده و در كنش و واكنش ميان تعداد زياد فرزندان با والدين، آن‌ها ملزم به تغيير و اصلاح شيوه‌هاي تربيتي خويش گردند. چه اين‌كه مي‌بينيم در گذشته با وجود كثرت اولاد، وضع تربيتي بهتر از دوره كنوني بوده است. ممكن است اصلاً يكي از اسباب بروز فقر تربيتي همين كم بودن اولاد در خانواده‌ها باشد و كثرت اولاد يكي از عوامل كاهش فقر تربيتي محسوب گردد. در هر صورت از نظر ارزشمند شما سپاسگزارم. ديوارمان را خالي نگه مي‌داريم تا ببينيم فضل و كرم خداوند چگونه در اين خصوص نصيب ما خواهد شد. :)
  + خ 
  سلام. خدا قوت
  راست ميگوييد من هم هميشه غصه ي اين نسل جديد را ميخورم
  واقعا تنها و غريبند
  آن جاي خالي هم ان شاء الله با فرزندي ديگر تکميل ميشود
  موفق باشيد
  پاسخ

  سلام و تشكر. اميد كه خداوند همه مشكلات اين نسل جديد انقلاب را برطرف نمايد و به پدر و مادرهايشان فهم بيشتر عطا كند. إن‌شاءالله، اميدوارم كه تمام ديوار خانه‌مان پر شود از قاب عكس! :) ممنون.