• وبلاگ : شايد سخن حق
 • يادداشت : «مافياي فرهنگي» در خدمتِ «ناتوي فرهنگي»!
 • نظرات : 1 خصوصي ، 3 عمومي
 • آموزش پیرایش مردانه اورجینال

  نام:
  ايميل:
  سايت:
     
  متن پيام :
  حداکثر 2000 حرف
  كد امنيتي:
    
    
   
  + محسن زاده 
  سلام عليكم.
  سيد مهدي عزيز!
  در نوشتن به وادي افراط افتاده‌اي و همه چيز و همگان را از وراي عينك بدبيني و بدگماني ديده‌اي. نمي‌گويم كه دغدغه نداشته باش. اما مي‌گويم مگر اين ليوان نيمه پر نداشت؟! نقد منصفانه ذكر محاسن و معايب است و ارائه راهكار آن‌هم از دوستي كه اهل راي و تامل است و دانش‌آموخته فرهنگستاني بس نكته‌سنج!
  اميدوارم اين نكته آخر را به دل نگيري اما در آن‌چه كه تقسيم كرده‌اي، جايگاه خود را در كجا ديده‌اي؟ تو كه مي‌داني كه سربازان جنگ نرم، از همه سو در احاطه‌اند، خواهش مي‌كنم در نوشته‌هايت، دلجويي از آنان بنما و اشاره‌اي هم قرب صبح نما كه كه ناصران دينش را وعده نصرت فرموده است و وعده پيروزي نهايي را به مستضعفان داده است.
  پاسخ

  تشكر و سپاس، عليكم السلام برادر عزيزم. مطلبت حق است و با تو همراهم. وقتي مبالغ شگفت را ديدم تحليلي را كه سال‌ها در ذهنم خشكيده بود تراوش كردم. البته بعد آن به راه حل انديشيدم و نكته جالبي به ذهنم رسيد، گذاشتم در فرصتي مناسب در پست‌هاي بعدي راه‌حل‌هايي را هم طرح كنم. قصد سياه‌نمايي نداشتم، ولي منصفانه قضاوت كن، تو كه سال‌ها درگير بودي و همچنان هستي، منصفانه قضاوت كن كه راندمان اين بودجه‌ها چند درصد است؟! خدايي حساب كن! باز هم تشكر از بازديدت.

  سلام سيد عزيز

  تيپ جالبي زديد گفتم يه سر بزنم ببينم نكنه شما هم جزو كمپين مردان محجبه در حمايت از اون سمبل مبارزه سبز هستيد ديدم نه اشتباهي اومدم ولي به يه آدم با حالي برخوردم

  راستي چرا پيام رسان نماين ديگه ؟! فيداتون جالب بود ولي چون مال خيلي وقت پيش لايك نزدم

  فعلا يا حق

  پاسخ

  نظر لطف شماست. درس مي‌خوانم و هنوز به اندازه‌اي سواد ندارم كه بتوانم در شبكه‌هاي اجتماعي مانند پيام‌رسان به ديگران ياري رسانم. اگر هم در وبلاگم گهگاه چيزي درج مي‌كنم، دلم را خالي مي‌كنم. درباره سبز بودن نيز هميشه سبز بوده‌ام و هميشه خواهم بود، سيادتم با رنگ سبز گره خورده است و آن را پاس مي‌دارم. اين‌هايي كه رنگ سبز را قبضه كردند كه جمعيتي را بفريبند خود را فريفته‌اند و ارزش‌هايي را از دست داده‌اند كه به دست آوردنش دشوار است. خدا در كمين است، براي همه رنگ‌ها...‍!
  سلام.
  فرهنگ اداره اي نيست که قند و چايي بخواهد. مجموعه هاي فرهنگي به دنبال استراتژي هاي فرهنگي هستند نه بودجه هاي فرهنگي
  حداقل دپارتمان فرهنگي براي کشوري با غناي فرهنگي و نواقص فرهنگي اي چون ايران کافيست. مجموعه هاي صادر کننده فرهنگ مثل جامعه المصطفي نيز با بودجه 100 ميلياردي فقط همان چايي ها را مي خورند که چايي مي دهند به خارجي ها که بخورند. کلا قهوه خانه اي بيش نمي شوند . اگر استراتژي هاي فرهنگي درستي نداشته باشند.
  پاسخ

  خوشحالم كساني هستند بفهمند مشكل كار كجاست... تشكر برادر!